Supersfida Teuta-Vllaznia, mësohen 6 arbitrat që do të vendosin drejtësi në “Niko Dovana”

Do të luhet duke filluar nga ora 16:00, kryendeshja e javës së 22-të në Kategorinë Superiore, mes Vllaznisë kryesuese dhe Teutës së vendit të 3-të.

Për këtë ndeshje, FSHF-ja ka caktuar që të jenë 6 arbitra që do të vendosin drejtësinë.

Në “Niko Dovana”, arbitër kryesor do të jetë Enea Jorgji, i ndihmuar nga dy anësorët, Rejdi Avdo dhe Ridiger Çokaj. Arbitër i katërt do të jetë Arbër Zalla, ndërsa pas portave do të jenë Roxher Muska dhe Ardian Beqiri.

LEXO EDHE  Blerjet e janarit po kthehen në dështim, ja lojtarët e Partizanit që nuk luajnë as tek ekipi B

Kjo është vlerësuar si ndeshja më e rëndësishme e kësaj jave dhe për këtë arsye FSHF ka vendosur t’ia besojë 6 arbitrave.