Sulmuesi i PSG-së rezulton pozitiv me Covid-19, e gjithë skuadra do të testohet

Lajme jo të mira kanë ardhur ditën e sotme për PSG-në, teksa një prej lojtarëve ka rezultuar pozitiv me Koronavirus.

Bëhet fjalë për Moise Kean, i cili pasi ka kryer testin ka dalë pozitiv. Sulmuesi po kalonte një formë të mirë, duke shënuar në ndeshjet e fundit, por tashmë do t’i duhet të ndalet për të paktën 2 javë.

LEXO EDHE  Conte: Jemi afër titullit, sot na mungoi diçka. Superliga? Meritokracia më e rëndësishmja


Kean ishte i grumbulluar me ekipin dhe për këtë arsye pjesa tjetër e kampionëve të Francës do të kryejnë edhe një tjetër test, ku shpresohet të mos të ketë të tjerë lojtarë pozitivë.