Ndryshime te Dinamo, Moriero dhe Miccoli japin dorëheqjen. Detajet!

Ndryshime në klubin e Dinamos. Francesco Moriero dhe Fabrizio Miccoli, dy emrat e mirënjohur italianë që morën drejtimin e Dinamos, kanë dhënë dorëheqjen.

Ish-futbollistët i kanë dhënë fund bashkëpunimit me klubin dinamovit, pas jo më shumë se dy muajve, dhe arsyeja, sipas tyre nuk është e vogël.

Në një komunikim për mediat italiane, Moriero dhe Miccoli shprehen se ata nuk janë paguar për periudhën që kur kanë mbërritur në Shqipëri.

 “Kemi dhënë dorëheqjen. Nuk ishin kushtet e duhura për të vazhduar. Nuk morëm paratë dhe për këtë arsye dhamë dorëheqjen. I gjithë ky konfuzion lindi prej faktit që në komunikimin tonë, Moriero nuk e përshëndeti presidentin Pontrelli. Nëse dorëhiqemi, do të thotë se diçka nuk shkon. As ne nuk kemi kohë për të humbur, por dy muaj gjithsesi i humbëm. Nëse do të mendoja për emrin që kam, nuk do të shkoja në Serinë B shqiptare”,

I menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i klubit të Dinamos në faqen zyrtare, ndërsa lihet të kuptohet se drejtimin do ta marrin tashmë trajnerë shqiptarë, madje nga ata që janë rritur nga familja dinamovite.

LEXO EDHE  U deklarua kundër Superligës, presidenti i PSG shpërblehet me postin e ri

Dinamo kryeson grupin A në kategorinë e parë dhe pretendon ngjitjen pas shumë kohësh në elitën e futbollit shqiptar, Kategorinë Superiore.