LeBron James nxjerr në shitje shtëpinë në Los Angeles, dalin pamje nga vila luksoze

LeBron James po i thotë lamtumirë shtëpisë së tij superluskoze në Los Angeles. Legjenda e NBA, 36 vjeç, nxori në shitje shtëpinë e tij në Brentwood për një shumë prej $ 20.5 milion të hënën. Ai për herë të parë e bleu pronën përsëri në 2015 për 20,986,500 $.

Shtëpia shtrihet në një sipërfaqe prej 9,440 metrash katrorë dhe ka gjashtë dhoma gjumi dhe shtatë banjo. E ndërtuar fillimisht në 2011, prona e mbyllur ndodhet në zonën e pasura të Rockingham Rim, në të njëjtën rrugë ku jetonte OJ Simpson kur u vranë Nicole Brown Simpson dhe Ron Goldman. Prona është azhurnuar dhe dizajnuar me komoditetet moderne.

LEXO EDHE  Ribashkimi i Princ Harry-t dhe Princ William po bën ‘namin’ në rrjet (Video)