‘Do dorëhiqem’/ Berisha: Ilir Meta të rrijë i qetë, 100% e sigurtë që Rama i humb zgjedhjet

Ish-kryeministri Berisha, i është përgjigjur edhe interesimit të gazetarëve në ‘Çim Peka Live’ lidhur mbi deklaratën e fortë që Presidenti Meta bëri sot kur tha se nëse Rama fiton 73 mandate atëherë ai tërhiqet nga President dhe del në opozitë.

Berisha e ftoi Metën të rri i qetë, pasi është e sigurtë 100 përqind që Rama humb zgjedhjet.

LEXO EDHE  Ikje të tjera nga Partia Socialiste, socialisti i zhgënjyer me Ramën pret me gërshërë teserën e PS

Shqetësimi madhor për Europën dhe botën është lidhja e Edi Ramës me krimin.  Ishte e rëndë për ne shqiptarët kur sot Borrell e Varhelyi ngrinin si çështje kryesore inkriminimin e kandidatëve. Presidenti Meta është 100% i sigurt që Edi Rama i humb zgjedhjet‘, tha Berisha.