Ndryshon formacioni anti-Laçi, Daja humb katër lojtarë të rëndësishëm

Sfida Partizani-Laçi është e vlefshme për javën e 21-të të Kategorisë Superiore dhe do të luhet sot në orën 16:00, në stadiumin “Elbasan Arena”. Për këtë sfidë, Daja është i detyruar të bëjë disa ndryshime.

Tekniku i “të kuqve” konfirmoi në konferencë për shtyp se para sfidës ndaj Laçit ka dy mungesa të rëndësishme si Junior e Murataj, por edhe Ferhan Hasani që është një mungesë e shtuar gjatë orëve të fundit.

Daja nuk preferoi të zbulonte edhe emrin e Ron Brojës, i cili gjithashtu pritet të mos jetë për sfidën ndaj kurbinasve duke e çuar numrin e futbollistëve të padisponueshëm në katër.

Për sa I përket formacionit, Alban Hoxha do të jetë në portë, ndërsa në të djathtë të prapavijës rikthehet Hektor Idrizaj. Bitri dhe Belica në qendër, ndërsa Hakaj majtas. Në balotazh për një vend në mesfushë janë Kristi Kote dhe Donald Mëllugja, ndërsa Mala dhe Bardhi marrin dy pozicionet e tjera.

LEXO EDHE  Pirlo: Ia bëmë të vështirë vetes, do e mendoj pozicionin e CR7

Jasir Asani pritet të luajë djathtas, ndërsa Lukas Kardozo do të bëjë sulmuesin fals. Çinari rreshtohet si titullar në të majtë të sulmit, por një alternativë tjetër për këtë rol është edhe Tedi Cara, i cili ka treguar një formë të mirë këtë sezon.

Formacioni i mundshëm i Partizanit: 4-3-3: Hoxha; Idrizaj, Bitri, Belica, Hakaj, Mala, Kote, Bardhi, Asani, Lucas, Cinari