Mbyllet java e 21-të e Superiores/ Vllaznia në rënie, rivalët ushtrojnë presion. Rezultatet dhe klasifikimi!

Supersfida Partizani-Laçi mbylli javën e 21-t të Kategorisë Superiore. Sfida në “Elbasan Arena” u mbyll në barazim 1-1 ndërsa lufta për titullin kampion është ashpërsuar akoma më shumë pas humbjes së kryesve të Vllaznisë përballë Tiranës.

Megjithatë, humbja e shkodranëve në “Selman Stërmasi” nuk është shfrytëzuar maksimalisht nga rivalët e Partizanit, Laçit dhe Teutës, të cilët u mjaftuan me barazime këtë javë.

Me barazimin 1-1 ndaj kurbinasve, “demat” shkojnë në kuotën e 38 pikëve, 3 më pak se Vllaznia kryesuese. Teuta dhe Laçi vijnë më pas me pikë të barabarta (37). Durrsakët nuk ia dolën të fitonin me Kukësin (2-2) duke shpërdoruar një mundësi të mirë për t’iu afruar Vllaznisë.

LEXO EDHE  Tifozët deklaratë kundër Superligës, nismës i bashkohen edhe TKZ

Rezultatet e javës së 21-të:

E Premte

Teuta-Kukësi 2-2

E Shtunë

Bylis-Skenderbeu 1 – 0

Kastrioti-Apolonia Fier 0 – 0

Vllaznia-KF Tirana 1 – 2

Partizani-Laci 1 – 1

Klasifikimi: