Mbyllen pjesët e para të takimeve të Superiores, këto janë rezultatet

Janë mbyllur pjesët e para të 3 sfidave të vlefshme për javën e 21-të të Kategorisë Superiore. Klasikja mes Vllaznisë dhe Tiranës ka prodhuar dy gola, teksa të dyja skuadrat kanë shënuar shumë shpejt.

Fillimisht ka realizuar ekipi shkodran me anë të Deliver në minutën e 3-të. Sulmuesi shënoi nga pika e bardhë e penalltisë.

LEXO EDHE  Kërkohet nga Olimpiakos, klubi i Ferencvarosh fikson çmimin për Myrto Uzunin

Ndërkohë kundërpërgjigja e bardhebluve erdhi vetëm 3 minuta më vonë, teksa Batha riktheu baraspeshën me anë të një goditje dënimi.

Ndërkohë 45 minutat e para në dy takimet e tjera, Bylis-Skënderbeu dhe Kastrioti-Apolonia kanë përfunduar në barazim pa gola.