‘Mandatin e tretë e ka në qeli’/ Berisha tregon se sa vite burg e presin Ramën

Ish-kryeminsitri Sali Berisha, i ftuar në Ora news, ka komentuar situatën politike në vend si dhe zgjedhjet e ardhshme të 25 prillit.

Berisha tha se mandati i tretë i Edi Ramës është vetëm në burg, pasi në 25 prill do të ndëshkohet nga Edi Rama.

Berisha theksoi se pas 25 prillit Rama të bëhet gati për qeli, pasi me ato që i ka bërë Shqipërisë në 8 vite e presin 40 vite burg.

LEXO EDHE  “Mos provokoni demokratët”, reagon Shehi: Autori i sulmit është një biznesmen i lidhur me bashkinë e Kavajës

Mandati i trëtë i Edi Ramës ëhstë në burg. I bëj thirrje se mbas 25 prillit të bëhet gati se pa 40 vje burg ai nuk shpëton, as ai e as ministrat e tij’, tha Berisha.