Kategoria Superiore/ Partizani-Laçi mbyllet pa fitues, skuadrat ndajnë pikët

Partizani e Laçi ishin të motivuar maksimalisht nga humbja e Vllaznisë në Shkodër dhe në fushën e blertë dhuruan spektakël, por jo fitues. Një duel që u mbyll në barazim 1-1 dhe tashmë “demat e kuq” numërojnë 3 pikë më pak se kuqeblutë, kurse Laçi e Teuta ndjekin nga pas.

Një ndeshje plot emocione, ku shenjë lanë Çinari dhe Harmon me golat e tyre. Kurbinasit ishin kërkues që në fillim dhe rrezikuan me Xhixhën dhe Harmon, por portieri Alban Hoxha nuk u ndëshkua prej tyre.

LEXO EDHE  Tifozët deklaratë kundër Superligës, nismës i bashkohen edhe TKZ

Hakaj i Partizanit dha një sinjal, kurse në minutat shtesë të pjesës së parë befasoi kurbinasit Erald Çinari. Sulmuesi, brenda zonës, goditi me saktësi dhe e çoi topin në rrjetë.