100 dështimet e Ramës/ Basha: Premtoi se do të rriste transparencën, rriti kontratata sekrete (Video)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vazhduar të rendisë 100 dështimet e Ramës në 8 vite keqqeverisje.

Ndër këto 100 dështime, Basha i numëron Ramës edhe mosmbajtjen e premtimit për rritje të transparencës dhe llogaridhënënies së qeverisjes.

LEXO EDHE  Horoskopi 20 prill 2021, çfarë parashikojnë yjet

Në një video të postuar në storyn e tij në instagram Basha shkruan që jo vetëm Rama nuk e mbajti këtë premtim, por gjatë qeverisjes së tij kontratat sekrete janë rritur në mënyrë marramendëse.