“Kur është në rrezik pushteti, harrohet shëndeti”, Ermal Fejzullahu “thumbon”politikanët

Ermal Fejzullahu është një ndër personat i cili flet pa dorashka dhe herë pas here tregohet mjaft i hapur me ndjekësit e tij në rrjetet sociale.

Së fundmi, ai zhvilloi një bisede virtuale me fansat e tij, ku u dha atyre mundësinë që ti bëjnë pyetje në InstaStory, disa prej të cilave ka zgjedhur që t’u përgjigjet publikisht.

Ndër të tjera, një ndër ndjekësit e tij e pyet këngëtarin: “Pse nuk ngrihet tani në protesta sepse mjaft kanë qëndruar mbyllur, ndërsa për zgjedhje virusi u zhduk”?

LEXO EDHE  Shfaqet nudo në “Instagram”, këngëtarja e famshme jep mesazhin e rëndësishëm

Përgjigja e Ermalit ishte epike, pasi u përgjigj në mënyrë të prerë duke thumbuar politikanët, të cilët në fushatë elektorale mblodhën aq shumë njerëz.

“Kur është në pyetje pushteti, harrohet shëndeti”– përgjigjet ai.