Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë, Rama e la në vendnumëro për 8 vite

Kreu i PD, Lulzim Basha, ka reaguar përmes një statusi në rrjete sociale, pas arritjes së marrëveshjes për koalicionin parazgjedhor, me 14 partitë opozitare.

Basha thekson se sot kanë siguruar fitoren e Shqipërisë. Kryedemokrati Basha thotë se Rama, që nuk ka arritur as edhe një sukses për 8 vjet, nuk mund të kërkojë edhe 4 vjet të tjerë që ta provojë.

Lideri demokrat shton se me ‘Aleanca për ndryshim’, Shqipëria fiton.

Statusi i Bashës

Për 8 vjet Rama e ka lënë Shqipërinë vendnumëro dhe ka dështuar në çdo drejtim. Vende si yni ndërkaq kanë qenë shumë më të suksesshëm se ne. Shqipëria ka humbur për shkak të Ramës.

LEXO EDHE  Sulmi me thikë në xhami, ja kush janë të plagosurit (Emrat)

Rama, që nuk ka arritur as edhe një sukses për 8 vjet, nuk mund të kërkojë edhe 4 vjet të tjerë që ta provojë.

Ka ardhur koha të ndryshojmë.

Sot siguruam fitoren e Shqipërisë.

Ne kemi plane serioze pune për ta çuar Shqipërinë drejt fitores.

Aleanca për ndryshim. Shqipëria Fiton! 🇦🇱✌️🇦🇱✌️🇦🇱✌️🇦🇱

LEXO EDHE:

Zgjedhjet e 25 prillit/ Koalicionet, 14 parti i bashkohen PD-së