Blendi Gonxhe gënjen paturpërisht për fushatë elektorale

Blendi Gonxhe, kreu i Drejtorisë së Transportit Rrugor, jo vetëm që ka nisur fushatën për Partinë Socialiste, por e bën duke gënjyer në mënyrë të paskrupullt.

Në rrjetet sociale, ai ka publikuar disa fotografi me të rinj, për të cilët thotë se janë pjesë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Por, gënjeshtrën e tij e ka zbuluar një reagim nga FRPD.

Kreu i FRPD, Belind Këllicci, në një postim në FB, shkruan:

LEXO EDHE  Aksident në Lezhë, dy të plagosur

“Kandidati për karafil, Gonxhja e Edi Ramës, ka mashtruar opinionin publik me një postim fake, ku e paraqit veten bashkë me të rinjtë e FRPD.

Të rinjtë e FRPD kanë reaguar menjëherë duke e nxjerrë bllof Gonxhen.

Rinia do punë, arsim cilësor dhe standarte jetese. Nuk kanë kohë të luajnë me Gonxhen që vërdalliset rrugëve të Tiranës për të bërë fake news, si e vetmja gjë që di të bëjë”.