Milani “i vogël” përballë Interit: Rrjeti “shpërthen” në meme

Inter shënoi fitoren bindëse ndaj rivalit të qytetit, Milan.

Zikaltrit dominuan nga minuta e parë dhe me plot meritë fituan me rezultat bindës 3-0.

Me këtë fitore, Interi mban distancën në kreun e Seria A me 53 pikë, ndërsa Milan renditet një vend më poshtë me 49 pikë.