Merimanga gjigante shokon kalimtarët

Një merimangë gjigante e kapur në semafor, ka shokuar kalimtarët. Atë e postoi një djalë në rrjetet sociale, që më pas u bë virale menjëherë.

Joel Hogan kapi foton e merimangës teksa punonte në programimin e semaforit në zonën e njohur si Alice Springs në Australi.

Merimanga shihet teksa qëndron në pjesën anësore të ashensorit, dhe me sa duket është shtatzënë pasi mban pranë vetes thesin me vezët e saj.

LEXO EDHE  Kjo grua pritet të bëhet milionere nga ajo që gjen në plazh

Komentet vluan në rrjetet sociale pas kësaj foto. “As në filma nuk kemi parë një merimangë kaq të madhe,” shkruan dikush.