Parashikimi i motit, çfarë pritet të enjten

Moti do të moti do të vijojë me kthjellime dhe mjegull në bregdet dhe përgjatë luginave. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 8 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 3-4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të vijojnë me rritje.

LEXO EDHE  Dëbohet nga sistemi Kolë Hysenaj, pasuria dhe figura shporrin nga sistemi prokurorin e Tiranës

Temperaturat:

Zona malore -4/7

Zona e ulët 2/13

Zona bregdetare 6/14 gradë Celcius.