Moti i keq/ Rama poston video nga Spanja edhe ironizon opozitën: edhe atje ka trafik

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka ironizuar me opozitën duke nxjerrë një video nga Spanja ku është bllokuar një autostradë prej dëborës.

Nga video e Ramës, duke se automjetet nuk qarkullojnë dot prej dëborës, teksa e njëjta situatë paraqitet prej stuhisë në gjithë Europën.

Ndërkohë opozita dy ditët e fundit ka ngritur akuza të forta, por Rama gjen rastin të ironizojë duke thënë se ka një apel pë ndihmë nga PD për kripë dhe LSI për fall.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

LEXO EDHE  Debati në Kuvend, PD përcakton strategjinë për seancën ku do të paraqitet programi dhe votohet Qeveria