Rritje e frikshme e rasteve të reja me koronavirus, dyfishohen shifrat në qarkun e Beratit

Qarku i Beratit ka raportuar 108 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit, shifër kjo më shumë se dyfishi i një ditë më parë kur ishin vetëm 47 raste të reja.

Këto 108 raste të reja, një rritje frikshme e cila korrespondon me rritjen në nivel kombëtar të rasteve të reja, i përkasin: 34 qytetit të Beratit, 48 Kuçovës, 13 Skraparit, 2 Urës-Vajgurore dhe 1 Poliçanit.

LEXO EDHE  Sherri Meta-Kryemadhi, i pajtoi Rama apo Basha? Ja çfarë thotë kryetarja e LSI

Të dhënat:

108 raste të reja në 24-orë në qark.

34 raste në Berat,58 raste në Kuçovë,13 raste në Skrapar,2 raste në Urë-Vajgurore dhe 1 rast në Poliçan.

1 nxënës në shkollën jopublike “Irfan Ngjeqari”

1 mësues në gjimnazin “Kristo Isak” në Berat

1 nxënës në shkollën 9-vjeçare në fshatin Duhanas

1 punonjës në Drejtorinë e gjelbërimit në bashkinë Berat.

1 polic security në Drejtorinë Doganore