Aksident/ Makina përplas këmbësorin në Elbasan

Një person është aksidentuar nga një automjet në aksin rrugor Elbasan-Metalurgji.

Raportohet se këmbësori ishte duke kaluar rrugën në momentin që u përplas nga makina. Menjëherë është bërë transportimi i tij për në spital, ku ndodhet në gjendje të rëndë.

Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit, ndërkohë që policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhejn e plotë të rrethanave.

LEXO EDHE  Zëri i Amerikës: Gazetarët kërcënohet nga krimi në Shqipëri, kanë frikë të raportojnë

Për t’u theksuar është fakti se ky segment është mjaft problematik, dhe në jo pak raste janë regjistruar edhe viktima në aksidente.