Vritet me armë zjarri 65-vjeçari, dyshimet

FOTO ILUSTRUESE

Një 65-vjeçar nga fshati Krahës i Sipërm në Memaliaj ka humbur jetën si pasojë e përdorimit të armës së zjarrit. Sipas një rindërtimi paraprak të policisë 65-vjeçari me iniciale N.M. është vetvrarë me armë gjahu në banesën e tij rreth orës 03:15.

LEXO EDHE  Flamur Noka: Shqiptarët po përballen me dy pandemi, koronavirusin dhe rilindjen

Nga kqyrja paraprake e trupit, nuk janë konstatuar shenja dhune ose dëmtime të tjera, përveç asaj të shkaktuar nga arma e gjahut.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes, shtuan burime zyrtare nga policia lokale.