Zbardhen fjalët e sherrit, Lukaku – Ibra/ ‘Eja dalim jashtë stadiumit, ta tregoj…’

Derbi “della Madonnina” mes Interit dhe Milanit u shoqërua me tension gjatë pjesës së parë për shkak të sherrit mes Lukakut dhe Ibrahimovicit. Në momentin kur mori faull Lukaku iu drejtua Ibrës: “Mos më qesh në fytyrë”.

Kaq ka mjaftuar që të shpërthejnë akuzat mes njëri-tjetrit, ndërsa mediat italiane kanë zbardhur një bisedë mes dy futbollistëve të cilët tentuan përplasjen fizike por gjithçka u neutralizua nga shokët e skuadrës.

LEXO EDHE  Zyrtare/ Thierry Henry jep dorëheqjen nga Montreal

Kamerat kapën momentin kur Ibra i drejtohet sulmuesit belg duke i thënë: “Eja dalim jashtë stadiumit ta tregoj…”, ndërsa përgjigja e Lukakut ishte: “Eja këtu më ke, shihemi më vonë”.