Video/ Pepe nuk mban nervat, përplaset fizikisht me shokun e skuadrës

Mbrojtësi njohur portugez, Pepe, është bërë protagonist në Portugali në ndeshjen e fundit të Portos kundër Farense në transfertë. “Dragonjtë” fituan 0-1, ndërsa tani kanë një çështje të brendshme për të zgjidhur.

Pepe dhe Loum Ndiaye u përplasën mes tyre në fushën e blertë, duke detyruar shokët e skuadrës të ndërhynin e t’i ndanin për të mos nisur ndonjë sherr me grushte.

LEXO EDHE  Sfida e prapambetur Juve-Napoli, Federata italiane përcakton datën

Pepe shikohet shumë nevrik dhe arbitri i ndeshjes shkon dhe e mban mbrojtësin. Pavarësisht gjithçkaje që ndodhi në fushë, arbitri nuk ndëshkoi askënd për gjeste antisportive.