U afrua me bujë, zbulohet paga e Ferhan Hasanit te Partizani

Ferhan Hasani është blerja më e re e Partizanit, e konfirmuar ditën e djeshme nga klubi i kuq ndërsa ditën e sotme u bë prezantimi i tij.

30-vjeçari para prezantimit firmosi kontratën me të kuqtë, e cila do e mbajë të lidhur me klubin për 18 muajt e ardhshëm.

Mësohet se lojtari do të përfitojë një pagë më shumë se 10 mijë euro në muaj, nuk bëhet e ditur një shifër ekzakte, por mendohet të jetë pak më shumë se 10 mijë euro në muaj.

LEXO EDHE  Kategoria e Parë/ Dinamo dorëzon kreun, Egnatia nuk ndalet në Grupin B. Rezultatet e plota!

Hasani konsiderohet si një nga goditjet më të mëdha në Superiore, kjo për shkak të së shkuarës së lojtarit, i cili më parë ka luajtur me Shkëndijën, Volfsburgun, Brondbi, Al Raed dhe së fundmi me HJK Helsinki por në fund vlerën e tij do ta tregojë fusha e lojës.