Njihuni me parashikimin e motit për nesër

Ditën e nesërme parashikohet mot i kthjellët me përjashtim të zonave malore ku vranësirat do të jenë të pakëta.

Prej mesnatës e deri afër mëngjesit borë lokale e dobët në zonat malore.

Era, do të fryjë nga veriperëndimi e vrullshme dhe me rrahje përgjatë gjithë zonave bregdetare dhe luginave, duke u pasuar nga valëzim i forcës 4-5 ballë.

LEXO EDHE  PD: Qeveria harxhoi 15.5 milion euro për luks makinash në vitin e pandemisë

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të ndjeshme dhe negative në një pjesën të madhe të vendit.

Brymë e ngricë gjatë mëngjesit dhe gjatë ditës në zona të thella malore.

Temperaturat parashikohen në:
zonat malore -7°C deri në 1°C
zonat e ulëta -2°C deri në 9°C
zonat bregdetare 1°C deri në 9°C