Aktori Liçaj: Rama kërkoi të bënte pastrimin e parave në truallin e Teatrit Kombëtar

Aktori Neritan Liçaj një aktivistët e njohur të mbrojtjes së Teatrit, u shpreh në A-Shoë me gazetarin Adi Krasta, se ishin të bindur që në vitin 2018 që Rama po pastronte para me kulla.

‘E kemi deklaruar që në 2018 që këtu po pastrohen para të krimi.

Problemi në atë kohë ishte se firma ‘Fusha’ deklaronte vetëm 800 mijë lekë. Pra ishte e qartë që do futeshin para të pista për të ndërtuar kullat në tokën e Teatrit.

LEXO EDHE  Përplasi për vdekje këmbësorin dhe u largua pas aksidentit, arrestohet shoferi

Ju kujtoj që Linda Rama ishte te Abi Bank që dihet që punon me para të pista dhe më pas kur e panë që nuk po u ecën futën para me ‘Toyota Yaris’.

Problemi është te kryeministri që vendosi që paratë ti pastrojë te zona historike.

Ne e kemi thënë publikisht që kur u bë ligji ‘Fusha që do vijë dita që do ju trokasë te dera’