Zyrtare/ Vllaznia bën goditjen e radhës në merkato, prezanton futbollistin e kombëtares së…

Klubi i Vllaznisë ka prezantuar sot një tjetër afrim në merkato. Bëhet fjalë për mesfushorin anësor, Elom Nya-Vedji.

Ishte drejtori i sportiv i klubit shkodran, Matko Djarmati ai i cili bëri dhe prezantimin e lojtarit të kombëtares së Togo-s.

23 vjeçari vjen tek klubi i Vllaznisë vjen nga skuadra e Zetës në Malin e Zi. Pasi nisi karrierën në vendin e tij, Togo, për herë të parë në Europë i është bashkuar skuadrës malazeze Rudar, ku luajti 17 ndeshje dhe shënoi 3 gola. Më pas u pikas nga Zeta dhe prej dy sezonesh luan me këtë skuadër.

LEXO EDHE  Kartonët e verdhë, ja 3 titullarët e Partizanit që rrezikojnë derbin nëse ndëshkohen ndaj Skënderbeut

Drejtuesit e Vllaznisë e kanë ndjekur në disa ndeshje gjatë këtij sezoni dhe pasi janë bindur për cilësitë që ka, i bënë një ofertë zyrtare.