Zyrtare/ Klubi i Bundesligës shkarkon trajnerin, shkak rezultatet e dobëta

Humbja me rezultatin 4-1 nga Verder Bremeni nuk është kapërdirë dot nga drejtuesit e Hertës së Berlinit.

Një ditë pas ndeshjes, klubi ka njoftuar nëpërmjet faqes zyrtare shkarkimin e trajnerit Bruno Labadia, dhe drejtorin sportiv të skuadrës Mishel Pretz.

Drejtuesit e lartë të klubit, quajnë fajtorë për këtë formë të skuadrës trajnerin dhe për këtë arsye kanë mbyllur bashkëpunimin mes tyre, teksa largimit nuk i është shmangur dot as drejtori sportiv.

LEXO EDHE  Klasikja e Gjermanisë/ Bayern Munich përballë Dortmund, ja si pritet të rreshtohen skuadrat

Tashmë te Herta po punojnë për të gjetur timonierin e ri, që do i besohet drejtimi i skuadrës, ku shpresojnë edhe në ndryshimin e rezultateve.