Video/ Brdariç bëhet “shkodran”, feston ditëlindjen me qeleshe dhe çifteli

Thomas Brdariç është padyshim një nga njerëzit më të dashur të momentit në qytetin e Shkodrës.

Kjo falë ecurisë dhe rezultateve fantastike që po arrin me skuadrën e Vllaznisë, teksa po i rikthen lavdinë e munguar prej afro 20-vitesh.

Tekniku gjerman, festoi mbrëmjen e sotme, 46-vjetorin e lindjes. Festë speciale për teknikun e Vllaznisë, i cili mbante kishte vendosur një qeleshe në kokë, si dhe mbante në dorë një çifteli, simbole këto shumë të vyera për shqiptarët.

LEXO EDHE  Tribuna e stadiumit plot! Ndeshjet e Kategorisë së Parë në Shqipëri, askush nuk pyet për Covid

Brdariç e ka festuar këtë ditë speciale në një prej lokaleve në Shkodër, së bashku me lojtarët dhe stafin./Panoramasport