Kryemadhi: Buxheti i shtetit shkon tek 5 oligarkë dhe tek Ndragheta, Veliaj me thes në dorë

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, në një takim me banorët në njësinë numër 5 në Tiranë, deklaroi se paratë e shqiptarëve sot shkojnë në duart e pak njerëzve dhe tek mafia.

Kryemadhi theksoi se edhe 92 ditë na ndajnë nga ndryshimi i madh, për t’i dhënë fund qeverisë së Ramës.

Monika Kryemadhi: Paratë e shqiptarëve shkojnë tek duart e pak njerëzve dhe mafia. Rama ka thënë se do të hapen 300 mijë vende pune dhe nuk ka punë. Shëndetësia falas u bë shëndetësia më e shtrenjtë.

LEXO EDHE  Gjyqi i fituar ndaj qeverisë shqiptare/ Beccheti: Ne bëmë përpjeke për ta biseduar ‘çështjen’ por Rama qendroi indiferent

Kur premtimet kthehen në mashtrime, qytetarët nuk durojnë më. Rama është arrogant edhe ndaj njerëzve. 92 ditë na ndajnë nga ndryshimi i madh. Duhet që të gjithë të votojmë që t’i japim mësim çdo politikani, që mashtron.

Petrit Vasili: Kemi nivelin më të lartë të taksave dhe pagat janë shumë të ulëta.