Zgjidhet drejtuesi politik i PD në Qarkun e Beratit

Partia Demokratike ka zgjedhur Tomorr Alizotin si drejtues politik në Qarkun e Beratit.

Më herët janë zgjedhur dhe drejtuesit në të tjera qarqe:

  1. Xhelal Mziu – Dibër
  2. Edmond Spaho – Korçë
  3. Mark Marku – Lezhë
  4. Edi Paloka – Durrës
  5. Gazment Bardhi – Elbasan
  6. Bujar Leskaj – Vlorë
  7. Enkelejd Alibeaj – Fier
LEXO EDHE  Basha nderon 22 intelektualët e vrarë 70 vite më parë: Sakrifica e tyre, përkujtesë e rrugës tonë evropiane

Ditët në vijim, pritet të zbulohen edhe emrat drejtuesi në 4 qarqet e mbetura.