Akuzat ndaj Bashës/ Ndoka: Rama ka nxjerr në nxemje dy papagaj, Jozin n’kafaz dhe Erionin n’fushë!

Kryedemokristiani Nard Ndoka, e cilëson ish-kryetaren e Kuvendit në qeverisjen e PD, Jozefina Topalli aktualisht kryetare e Lëvizjes Ndryshe, si ‘papagalle’ të Edi Ramës.

Reagimi i ndokës vjen pasi vetë kryeministri rama postoi në facebook-u një video të Topallit e cila akuzonte kryetarin e opozitës Lulzim Basha se ka shtuar pasurinë, të njëjtën akuzë që bën dhe kryebashkiaku i Tiranës, njëherësh drejtues i fushatës së PS në këtë qark Erjon Veliaj.

LEXO EDHE  Alarm në BE, si po blihen pasaportat europiane (Skema)

Në postimin e tij Ndoka shkruan se aktualisht Rama ka nxjerrë dy ‘papagajtë’ e tij kundër Bashës, Topallin në ‘Kafaz’ dhe Veliajn në ‘Fushë’

Postimi i Ndokës:

Rama ka nxjerr në nxemje dy papagaj, Jozin n’kafaz dhe Erionin n’fushë!