Kupa e Italisë/ Interi kualifikohet pas 120 minutash lojë, sfidon Milanin në çerekfinale

Fitore në frymën e fundit për Interin e Antonio Contes ndaj Fiorentinës në 1/8 e Kupës së Italisë. Skuadrës zikaltër nuk i mjaftuan 90 minutat, të cilat përfunduan në barazim 1-1, dhe gjiganti belg, Romelu Lukaku është gjithnjë “shpëtimtari” i Interit të këtij sezoni.

LEXO EDHE  ‘Faleminderit që ëndrrën time e bëre realitet’/ Broja mesazh pas shkarkimit të Lampard nga Chelsea

Lukaku realizoi mjaft bukur me kokë golin e 1-2, në minutën e 119’, pas një krosimi të Nikolo Barelas.

Skuadra zikaltër kalon çerek-finale, aty ku e pret Milani për t’u sfiduar në një derbi emocionues.