Titulli kampion në Serie A, ja cila është skuadra favorite për të ngritur trofeun

Tri fitore radhazi, me dhjetë gola të shënuar në meritë të tij dhe vetëm tre të pësuar: numrat e fundit flasin në favor të Juventusit dhe janë të mjaftueshme që kuotuesit të rinisin bardhezinjtë si favorit në kampionat.

Parashikimi i hartuar këtë mëngjes nga analistët flasin qartë: pavarësisht nga shtatë pikët diferencë nga kreu, por me një ndeshje më pak, titulli i dhjetë radhazi i Juventusit është përsëri në një nivel të ulët kuotimi, 2.75 koefiçenti.

Gjithsesi skuadra me kofiçentin më të ulët për të ngritur trofeun është Interi. Zikaltërit kuotohen me koeficientin 2.50. Diferenca është me të vërtetë e vogël dhe gjithçka mund të ndryshojë pas ndeshjes direkte të së dielës mbrëma në “Giuseppe Meazza”.

LEXO EDHE  Maroku kalon në çerekfinale të Kupës së Kombeve të Afrikës

Forca e tretë janë kryesuesit e Milanit, e cila kuotohet me koefiçentin 4.00, ndërsa Atalanta po rikthehet në nivelet e shkëlqimit dhe tani mund të luhet me kuotën 11.

Më larg janë Napoli dhe Roma, përkatësisht me 15.00 dhe 17.00 koefiçentin.