VIDEO/ Shembet rruga në Lezhë, bllokohen qindra banorë të zonës

Moti i keq me reshje shiu prej disa ditësh ka krijuar probleme të shumta në disa zona të vendit, kryesisht në Shkodër e Lezhë.

Së fundmi, në Lezhë, veç përmbytjeve dhe rrëshqitjeve të dherave, është shembur edhe rruga që lidh fshatrat e njësisë administrative Ungrej me Kallmetin.

LEXO EDHE  Koronavirusi në Greqi/ 24 viktima dhe 605 të infektuar në 24 orët e fundit

Për pasojë, shembja e rrugës ka bllokuar qarkullimin për qindra banorë të zonës, siç duket edhe nga pamjet.

Rruga është ndërtuar vitet e fundit.