Ra në depresion pasi Jovic i mori të dashurën, ish-ylli i Romës rrezikon përjashtimin nga klubi turk

Ish-futbollisti i Romës dhe i Interit, Adem Ljajiç, po kalon një periudhë të errët. 29-vjeçari serb rrezikon të përjashtohet nga klubi turk i Beshiktashit për shkak të thyerjes së vazhdueshme të disiplinës, abuzimit me alkoolin dhe jetën e natës.

Përveç kësaj, mediat serbe dhe turke shtojnë se Ljajiç vuan nga depresioni pas ndarjes me ish-partneren Sofia Miloseviç, e cila është e lidhur me sulmuesin e Real Madridit Luka Joviç.

Së fundmi, Ljajiç është vendosur në qendër të kritikave për shkak të organizimit të një feste me shumë persona gjatë kohës së karantinës. Ai nuk po aktivizohet më me Beshiktashin dhe klubi turk është gati të mbyllë bashkëpunimin me të.

LEXO EDHE  Levandovski kërcënon rivalët: Dua Champions-in me Bajernin

Ljajiç konsiderohej si njëri prej talenteve më premtues të Serbisë përpara 10 vitesh. Edhe pse veshi fanelat e Romës, Fiorentinës dhe Interit, asnjëherë nuk arriti të stabilizohej.