Real Madrid-Granada, Zidane dhe Martinez zgjedhin titullarët

Pas suksesit të Atletico Madrid dhe Barcelona, Real Madrid i Zinedine Zidane duhet të përgjigjet sonte ndaj Granada.

Ndeshja e vlefshme për javën e  pesëmbëdhjetë të La Liga pritet e lehtë në kalendar, por jo edhe aq në fushë.

LEXO EDHE  Derbi Tirana-Partizani, zbulohet shifra që përfituan bardheblutë nga shitja e biletave

Zizu vazhdon me zgjedhjet Lucas, Benzema dhe Rodrygo në sulm. Jovic kthehet në stol.

Formacionet zyrtare: