Champions/ Mësoni emrat e 8-të skuadrave që kalojnë në fazën tjetër

Janë luajtur mbrëmjen e sotme, 8-të takime të vlefshme për raundin e fundit të fazës së grupeve në Ligën e Kampioneve.

Nga rezultatet e ndeshjeve, janë përcaktuar edhe emrat e 8 ekipeve të para që kalojnë në fazën e 1/16-ve të kompeticionit më të rëndësishëm në nivel klubi.

Befasia më e madhe e mbrëmjes ka qenë në Grupin H, aty ku Leipzig mundi Man.United duke i eliminuar. Në këtë grup u kualifikuan pikërisht skuadra gjermane dhe PSG.

Interesante ishte edhe Grupi G, aty ku Juventusi mundi 0-3 Barcelonën, teksa bardhezinjtë u kualifikuan si të parët e grupit, ndërsa Barcelona zbriti në vendin e dytë.

LEXO EDHE  Lojërat Olimpike, Berisha uron sportistët shqiptar në Tokio

Në Grupin E skuadrat e kualifikuar janë Chelsea dhe Sevilla, ndërsa në Grupin F kalojnë më tej Borussia Dortmund dhe Lazio.

Ditën e nesërme përcaktohen edhe 8-të skuadrat e fundit që do të presin biletën në fazën me eliminim direk.

Skuadrat e kualifikuara më tej në Champions:

B.Dortmund

Lazio

Juventus

Barcelona

Chelsea

Sevilla

Leipzig

PSG

Skuadrat që kalojnë në Europa League:

Manchester United

Club Brugge

Dynamo Kiev

Krasnodar