E entje, Qershor 4, 2020
Etiketimet Champions league

Etiketim: champions league

Finalja e Champions League mund të luhet në Portugali

Pritet që me datë 17 qershor, në mbledhjen e komitetit ekzekutiv të UEFA-s, të përcaktohet formula dhe agjenda finale e këtij edicioni të Ligës...

Chiellini: Ndërhyrja e Ramos ndaj Salah ishte një kryevepër!

Qendërmbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini, ka zbuluar admirimin e tij për mënyrën në të cilën mbrojtësi i Real Madridit Sergio Ramos, përdor truket negative...

“Marca” zbulon datat e finaleve të Championsit dhe Europa League

Pas vendimit për shtyrjen e “Euro 2020” që tashmë e ka bërë zyrtare dhe UEFA, duket se është marrë edhe vendimi për finalet e...

Shpallet lojtari më i mirë i javës në Champions League

Për një futbollist është ëndërr të fitosh çmime të ndryshme në kampionatet më të mira në Europë dhe kur këtë e bën në Ligën...

Champions/ Atalanta shkatërron Valencian, Lajpcing mund Totehamin në Angli (VIDEO)

Atalanta shkatërron Valencian me rezultatin 4-1, ndërsa Lajpcing mund në transfertë 0-1 anglezët e Toteham. Këto ishin rezultatet e ndeshjeve të mbrëmjes së kësaj...

Champions League/ Adidas zbulon topin e ri për fazën me eliminim...

Sonte rikthehet Liga e Kampioneve me dy sfida në fazën e 1/16-ve. Për këtë rast, Adidas ka dizenjuar një top të veçantë për fazën...

Rikthehen emocionet e Champions League, sonte luhen dy supersfida

Kompeticioni më i lartë i futbollit për klube në botë, Champions League, rikthehet mbrëmjen e sotme. Gjithçka starton në orën 21:00, me dy ndeshje tepër...

Sot shorti i Champions League, priten përballje gjigantësh

Sot në orën 12:00 në Nyon të Zvicrës do të hidhet shorti për fazën e 1/16-ave në Champions League. Kështu, në vazon e parë janë...

Barcelona ndal Interin, kualifikohet Dortmundi (Video)

Kanë përfunduar sfidat e parafundit për fazën e grupeve të vlefshme për 1/16 në Champions League. Më herët është kualifikuar Liverpool dhe Napoli. Padyshim, sfida...

Rikthehet “Champions League”, ja ndeshjet që do të luhen sot

Mbrëmjen e sotme, Champions League, rikthehet të luajë raundin e pestë të fazës së grupeve. Dy sfidat që dallojnë janë ato mes Realit të Madridit...
WhatsApp DENONCO