Barcelona nuk tremb askënd, shtanget nga Cadiz dhe mbeten “jashtë” Europës

Cadiz ka marrë një fitore befasuese 2-1 kundër Barcelona-s në javën e 12-të të La Liga-s.

Ndeshja e luajtur ne Estaduio Ramon është mbyllur 2-1 në favor të ekipit të Cervera-s.

Vendasit kanë kaluar në avantazh me Gimenez pas tetë minutash, miqtë kanë barazuar në minutën e 46-të me një autogol të Alcala-s. Goli që ka vendosur ndeshjen është realizuar nga Negredo në minutën e 63-të.

LEXO EDHE  Video/ E pabesueshme çfarë shpërdoron Manaj, ditë tersi për të dhe Barcelonën

Sulmuesi i vendasve ka shënuar një minutë pas futjes në fushë dhe i ka dhuruar tri pikë të rëndësihme skuadrës së tij.

Cadiz, bë fakt, është ngjitur në vendin e pestë të renditjes me 18 pike, ndërsa Barça mbetet në vendin e 7 me 14 pikë, 12 pikë larg kreut që mbahet nga Atletico Madrid.