“Cili inat ju ka pushtuar mendje e shpirt?”, reagimi i fortë i ish-anëtares së Kryesisë së PS

Kryeministri Edi Rama është i vetmi politikan që nuk reagoi me asnjë mesazh për ndarjen nga jeta të ish-ministrit të PS-së, Marko Bello.

Heshtja e Edi Ramës ka shkaktuar habi dhe irritim të socialistët dhe njerëzit që militojnë prej dekadash në PS.

Pedagogia Eva Allushi, ish-anëtarja e Kryesisë së PS dhe ish-kryedaktorja e “Zërit të Popullit” në një postim në rrjetet sociale, që duket se i referohet Edi Ramës shkruan:

LEXO EDHE  Kërkohej nga Turkmenistani, arrestohet në Kukës 59-vjeçari

“Cilët jeni ju mor burra që nuk nxirrni dot nga shkulmi i shpirtit tuaj të vrerosur kushedi perse, një ngushëllim njerëzor???!!!! N

ë cilat hone të thella ju ka humbur njerezillëku. Cili inat ju ka vënë përfund e ju ka çuar në humbëtira pa krye e pa fund?! Cili inat ju ka pushtuar mendje e shpirt?? Inati për të poseduar çfarë??? Një grusht ajër? Apo një grusht dhe?!!!!”.