Koronavirusi në SHBA/ 2597 viktima dhe 180 mijë raste të reja në 24 orë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vijojnë të raportojnë shifra të larta nga COVID-19.

Sipas të dhënave nga Universiteti John Hopkins, sot u raportuan 2597 të vdekur nga COVID-19.

Kjo është shifra më e lartë që nga prilli, duke e çuar numrin total të vdekjeve në vend nga pandemia në 270 728. Rastet e reja dje ishin mbi 180,000.

LEXO EDHE  Tensionet në kufi me Rusinë, amerikanët në Ukrainë për forcimin e mbrojtjes ajrore