Covid në Kosovë, 521 raste të reja dhe 10 humbje jete

Autoritetet shëndetësore në Kosovë raportuan këtë të Martë për 10 humbje jetë si pasojë e koronavirusit në 24 orët e fundit. Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, rastet e reja janë 521 (nga 1 375 testime).

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 585 pacientë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është 25 586.

LEXO EDHE  Greqia vijon me rihapjen, në shkurt fillojnë punën kafenetë dhe restorantet

Rastet aktive janë 13 505.

Numri total i rasteve pozitive është 40 117. Prej tyre, 1.026 kanë humbur jetën.