Champions/ Spektakël në Gjermani! Lukaku gjen dopietën personale, por Monchegladbach ngushton shifrat

Nuk kanë fund golat në ndeshjen mes Borussia Monchegladbah dhe Interit.

Zikaltërit gjetën golin e tretë dhe sërish protagonist ishte ai, Romelu Lukaku, që ka shënuar golin e dytë të natës, në pjesën e dytë.

Belgu ka marrë një top të bukur dhe përpara portierit e ka pasur të lehtë ta shtyjë në rrjetë duke shënuar 3-1.

LEXO EDHE  Video/ Juventus me fat, një devijim i jep avantazhin ndaj Bologna-s

Por, përgjigjia e gjermanëve ka ardhur menjëherë me Plea, që ka shënuar gjithashtu dopietën personale të natës pasi kishte realizuar në fund të pjesës së parë.