Kokainë dhe armë në makinë, arrestohet këngëtari i njohur grek, Notis Sfakianakis

Arrestimi i këngëtarit të mirënjohur grek Notis Sfakianakis u krye të dielën në mbrëmje nga burra të grupit DIAS në rrugën Iasonidou në Elliniko.

Sipas informacionit nga Policia Greke, pak pas orës 20:00, oficerët e policisë të Grupit DIAS e ndaluan atë për një kontroll në kryqëzimin e Rrugës Vouliagmeni me Iasonidou. Gjatë kontrollit, atij iu gjet një pistoletë dhe një sasi e vogël kokainë.

LEXO EDHE  Ndahet nga jeta kandidatja për deputete e PD-së, mesazhi prekës

Këngëtari u transferua dhe po mbahet në Departamentin e Sigurisë Elliniko dhe do të dërgohet në zyrën e prokurorit nesër, të hënën.