Sfida ndaj Skënderbeut, Partizani zgjedh stadiumin dhe rikuperon 2 titullarët

Partizani luan të dielën në orën 16:45 ndaj Skënderbeut në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë të Kategorisë Superiore.

“Demat e Kuq” vijnë në këtë duel pas fitores 0-3 me Apoloninë, teksa janë rikuperuar nga dëmtimet Asani dhe Brown. Infermieria e kuqe është zbrazur, teksa Daja do ketë më shumë lojtarë në dispozicion.

Ndeshja ndaj korçarëve do të luhet në “Elbasan Arena” nën dritën e prozhektorëve. Duket se tanimë klubet janë qetësuar sa I takon stadiumeve edhe pse Demat do luajnë sërish larg kryeqytetit.

LEXO EDHE  Merkato e Superiores/ 22 afrime dhe shumë largime, Tirana dhe Bylis forcojnë sulmin

Në kushtet kur tifozët mungojnë në stadium dhe janë një minus në mbështetjen e skuadrës, rëndësi ka paraqitja në fushë dhe jo qyteti ku zhvillohet ndeshja.