VIDEO/ Rasti i humbur nga Broja bëhet “hit” në internet

Armando Broja është bërë protagonist në Holandë më skuadrën e Vitesse. Sulmuesi nga Malësia e Madhe kishte mundësinë të shënonte gol dhe t’i jepte me shumë mundësi edhe tre pikët ekipit të tij.

Gjatë një aksioni sulmues në ndeshjen kundër Groningen, Broja mori një pasim dhe në zonë i vetëm me portierin kundërshtar vendosi ta driblojë. Misioni i parë u krye me sukses.

Edhe pse porta ishte e boshatisur, futbollisti i kombëtares shqiptare e dërgoi topin jashtë. Ndoshta një humbje e vogël e ekuilibrit ndikoi, por në internet nuk i shpëton dot kthimit në “hit”.

LEXO EDHE  Shpëtim Duro: Partizani ka potencial të madh, ndryshimet duheshin bërë më herët