‘Muzika ka vdek, aty mbizotëron k*rvëria’/ Këngëtari shpërthen ndaj ‘Festivalit të këngës’ (Foto)

Këngëtari i njohur Erik Lloshi është një ndër 26 pjesëmarrësit e “Festivalit të 59 të RTSH”. Kënga e tij titullohet “Jo” dhe trajton tematikën e abortit.

Së fundmi, me anë të një statusi në rrjete sociale, Erik Lloshi ka lënë të kuptohet se është zhgënjyer shumë nga festivali.

LEXO EDHE  Generda e 'Love Story': Vajzat e tjera pëlqejnë ta ndajnë partnerin me shoqen

“Ore ka mbaru festivali apo ça po ndodh? Ça turpi është ky shtet! Më vjen për të vjellë që jap kontributin tim në muzikë për këtë shtet, ku mbizotëron mendja mediokre dhe kurvëria.

Muzika ka vdek me kohë. S’ja vlen më”, ka shkruar ai.