Ironia e Manjanit/ Me votimet e Monikës mbahen lajmet 1 ditë, me ato të Metës na nxihet jeta 4 vjet

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, dhe për shumë vite një nga anëtarët e ekipit drejtues të LSI-së, ka ironizuar në rrjetet sociale, procesin e zgjedhjeve për kryetar LSI, ku Monika Kryemadhi kandidonte e vetme.

Manjani shkruan se me votimet e thirrura nga Monika, lajmet mbahen 1 ditë, maksimumi 1 javë, ndërsa me ato të thirrura nga Ilir Meta, mund të na nxihet jeta 4 vjet.

Postimi nga Ylli Manjani

Mbrëmë, tek po argëtohesha në Netflix, më tërhoqi vemendjen një mesazh nga një mik i mirë i LSI.

LEXO EDHE  Zyrtarizohet partia “Thurje”/ Shabani: Të largojmë nga parlamenti çdo kriminel që na qeveris

– I pe votimet tona sa mirë shkuan? – shkroi Ai.

– I ndoqa on line. Të mira dukeshin. Por këto janë votime që thirri Monika. Me to mbahen 1 ditë (max i javë) lajmet. Te votimet që ka thirrë Iliri është puna.

Me ato mund të na nxihet jeta për 4 (ose më shumë) vite.. – i shkrova mbrapsht.

P.S. Të dy folëm (dmth u shkruam) për votime, jo për zgjedhje…