Parashikimi i motit për nesër

Nesër do të kemi mot kryesisht të kthjellët por të ftohtë. Mjegulla e dendur do të jetë prezente në orët e para të mëngjesit përgjatë luginave.

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës në veriperëndim dhe përgjatë zonave luginore në veri ( kryesisht në qarqet Shkodër, Kukës, Lezhë) erë e vrullëshme 15-20m/sek.

LEXO EDHE  Pandemia në Shqipëri, ja tre qarqet më të rrezikshme për numrin e infektimeve